OFERTA

page1_img1

Kiedy należy zgłosić się na wizytę?

Jeśli masz wrażenie, że ostatnio Twoja waga jest za niska lub za wysoka, odczuwasz pogorszenie samopoczucia lub dokuczają Ci poważniejsze problemy zdrowotne – zmiana nawyków żywieniowych, czy odpowiednio skomponowany jadłospis – będzie idealnym rozwiązaniem. Niezależnie od wieku i trybu życia nasz organizm potrzebuje odpowiednich produktów, które będą wspierać jego pracę.

Pragniesz dobrych zmian dla siebie i swojej rodziny, jednak jesteś zbyt zapracowany, by spędzać czas na przeliczaniu menu, które spełniałoby całodzienne zapotrzebowanie energetyczne. Nie odpowiadają Ci internetowe gotowce i nie satysfakcjonuje Cię oferta gastronomiczna dostępna na mieście, na którą z braku czasu, często jesteś skazany. Bez względu na to, czy szukasz tylko pomysłu na komponowanie nowych dań, czy pragniesz poprawić swoją sylwetkę, kondycję i samopoczucie - nowy jadłospis pomoże Ci w tej zmianie.

Pamiętaj, że każdy powód jest dobry by zacząć, podjąć wyzwanie i zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Nie pozostawiaj tej kwestii obojętnie. Wizyta u dietetyka to słuszny krok na tej drodze.

Podczas pierwszego spotkania z dietetykiem:

  • sprawdzimy Twój dotychczasowy jadłospis i upodobania żywieniowe
  • przeprowadzimy dokładną analizę składu ciała metodą impedancji bioelektrycznej (zawartość tłuszczu, wody, tkanki kostnej i mięśniowej w organizmie)
  • określimy Twój wiek metaboliczny
  • ustalimy cele kuracji i zaplanujemy czasowy plan jej realizacji
  • otrzymasz szereg porad dietetycznych i informacji na temat zdrowego odżywiania
  • nauczymy Cię dobierać produkty i komponować dania w zgodzie z celami kuracji
  • przedstawimy Ci osobisty plan żywieniowy na czas kuracji w oparciu o Twoje potrzeby, styl życia czy ograniczenia związane z pracą i rodziną

Dołożymy wszelkich starań, aby wizyta była miła, ciekawa i niestresująca. Proponujemy tylko indywidualne podejście, diety skrojone na miarę i na każdy dzień tak, aby nie były dla Ciebie wysiłkiem, lecz prawdziwą przyjemnością.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Na pierwsze spotkanie z dietetykiem należy zarezerwować ok 60 min. i przyjść z przygotowaną listą posiłków spożywanych w ciągu
trzech dni (dwa dowolne dni pracy i jeden dzień wolny osoby badanej zapisany na kartce).

Ze względu na dokładność wyników badania impedancji bioelektrycznej, pomiar jest przeprowadzany bez obuwia oraz skarpetek.

Należy odczekać ok 2 godz. po posiłku, po wypiciu dużych ilości wody, po kąpieli lub saunie.

Co to jest analiza składu ciała?

To bardzo szybkie, proste i dokładne badanie impedancji bioelektrycznej za pomocą urządzenia Tanita BC 601.

Wystarczy kilka sekund, aby wykonać pomiar wagi, tkanki tłuszczowej, wody w organizmie, masy tkanki kostnej, masy tkanki mięśniowej i możliwość odczytu tych parametrów dla poszczególnych segmentów ciała jak lewa ręka, prawa, lewa noga, prawa i całego tułowia.

Ponadto możliwość ustalenia wieku metabolicznego i wskaźnika podstawowej przemiany materii powoduje, iż proces kształtowania sylwetki staje się łatwiejszy i skuteczny jak nigdy dotąd a efekty można obserwować natychmiast.

Jakie są przeciwwskazania?

Do przeciwwskazań, mogących wpłynąć na wiarygodność pomiaru są: aktywność fizyczna (pomiar należy wykonywać przed treningiem siłowym lub w dniu wolnym od aktywności fizycznej) i cykl menstruacyjny kobiet (na wizytę należy umówić się w dniach wolnych od miesiączki).

Badania nie można zastosować u osób z metalowymi implantami, takimi jak: rozrusznik serca, defibrylator, steny, metalowe szwy w sercu, duże implanty, z wszczepionym urządzeniem nadającym sygnał elektryczny, jak np. sztuczne serce, sztuczne płuco, itd.

Użycie analizatora, należy skonsultować z lekarzem, w przypadku bycia w ciąży, używania urządzeń antykoncepcyjnych i osób, które mogą doznać uszczerbku psychicznego przez nawet najmniejszą elektryczną stymulację.

Programy żywieniowe